ANASAYFA
HAKKIMIZDA
PROGRAM
KONAKLAMA
AKTİVİTELER
BASE CAMP
ULAŞIM
K.K.M.P.
GALERİ
İLETİŞİM

Hakkımızda

Nova Adventure Camp, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyesi Zakkum Travel Seyahat Acentesinin (Belge No:6543) bir girişimi olan Novaraft Macera Şirketi çatısı altında gerçekleştirdiği konaklamalı macera tatili organizasyonudur.

Macera Tatili aktif kamp programında katılımcılar her gün ayrı bir macera aktivitesine katılırlar. Nehir kenarında taş evlerde konaklar, Köprüçay'ın coşkun dalgaları arasında sırılsıklam olur, dik kaya duvarlarından boşluğa iple inerken heyecandan bacaklarının titrediğini hisseder, St.Paul yürüyüş rotasında nefes kesici doğa manzaraları eşliğinde hiking aktivitesine katılır, dar kanyon tünellerinden ve kaya çatlaklarından geçmenin heyecanını hisseder, gecenin karanlığında yıldızlar altında eşsiz bir rafting deneyimi yaşarlar. Plajda şezlong tatilinden sıkıldınız mı o zaman bu tatil tam size göre.

Tüm aktivitelerimiz başta rafting olmak üzere diğer doğa sporlarında uzmanlaşmış olan profesyonel macera rehberi ekibimiz eşliğinde gerçekleştirilir. Aktivitelerimizde kullanılan teknik malzemelerin tamamı uluslararası standartlarda olup, düzenli olarak bakımları yapılmaktadır. Katılımcılar aktiviteler süresince Allianz sigorta tarafından sigortalanırlar.

Üye olduğumuz organizasyonlar

Aktivite Sigortası

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ( TÜRSAB ) :
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı "Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu" uyarınca kurulmuş olan bir meslek birliğidir. TÜRSAB'ın temel amacı, seyahat acentalığı mesleğinin ve faaliyet alanının temelini oluşturan turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır.
Doğa ve Macera Sporları Organizasyonu yapabilmek için Turizm firmalarının Türsab üyesi olma zorunluluğu vardır. Şirketimiz Türsab üyesi olup Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı A sınıfı Seyahat Acentası İşletme Belgesi(Belge No:6543) ve Turizm Amaçlı Su Sporları Faaliyet Belgesi sahibidir.
Uluslararası Ekoturizm Topluluğu ( TIES ) :
Uluslararası Ekoturizm Topluluğu dünyanın en eski ve en geniş katılımlı ekolojik turizm organizasyonudur. Dünya çapında faaliyet gösteren bu birlik, seyahat acentaları, tur operatörleri, hükümetler, sivil toplum örgütleri, akademisyenler, danışmanlar, kurum ve kuruluşlar vs gibi üye katılımcıları ile çok geniş bir uluslararası bir faaliyet ve bilgi ağı oluşturmaktadır. Uluslararası Ekoturizm Topluluğu\'nun ana amacı ortak bir, duyarlı ve sürdürülebilir turizm anlayışı geliştirmek bunun prensiplerini oluşturmak, yerel halk ile işbirliği içerisinde doğaya uyumlu projeler geliştirmek ve bunun teşvikini yapmak, sürdürülebilir turizm alanında profesyoneller eğitmek ve seyahat edenlere sorumlu ve çevreye duyarlı seyahat anlayışını kazandırmaktır.
Sustainable Travel International (STI) :
Sustainable Travel International (STI), sürdürülebilir turizmin gelişimi konusunda küresel lider konumunda olan kar amacı gütmeyen uluslar arası bir organizasyondur. STI 'nin misyonu, turizm profesyonellerine, gezginlere ve destinasyonlara sorumlu seyahat anlayışı vasıtasıyla çevre koruma, kültürel mirasların korunması ve ekonomik gelişime katkıda bulunacak yardımcı programlar oluşturarak sürdürülebilir büyümeye ve gelişmeye katkıda bulunmaktır.
Allianz Sigorta :
Macera turlarımıza katılan tüm katılımcılar tur esnasında oluşabilecek olası kazalara karşı Allianz Sigorta tarafından tur öncesi sigortalanmaktadırlar. Novaraft istatistikleri, turlarına katılmış yüzbini aşkın katılımcı da sıfır kaza oranı ile son derece güven vermektedir.istatistikleri, turlarına katılmış yüzbini aşkın katılımcı da sıfır kaza oranı ile son derece güven vermektedir.