ANASAYFA
HAKKIMIZDA
PROGRAM
KONAKLAMA
AKTİVİTELER
BASE CAMP
ULAŞIM
K.K.M.P.
GALERİ
İLETİŞİM

Aktiviteler

Rafting: Rafting, "raft" adı verilen botlarla, akış hızı yüksek nehirler üzerinde yapılan bir spordur. Rafting de amaç rafting botunu ekibin kaptanı olan profesyonel raft rehberinin verdiği komutlar doğrultusunda kayalar ve engeller arasından geçirmektir. Rafting bir takım aktivitesidir ve başarılı olabilmek için gerçekten bir "takım" olabilmek gerekiyor bunun içinde tüm mürettebat küreklerini verilen komutlara göre uyum içinde çekmelidir.

Trekking: Trekking, doğada yapılan yürüyüşlere genel olarak verilen isimdir. Doğada, bir noktadan diğer bir noktaya varma amaçlı yapılan, genelde hafif tempolu bu sportif aktivite için özel bir yetenek gerektirmez. Yediden yetmişe sağlıklı olan herkes rahatlıkla bu aktiviteler katılabilir. Trekking her mevsimde yapılabilir. Trekking parkurları birkaç saat sürebileceği gibi birkaç hafta hatta ay da sürebilir.

Abseiling: Harnes, sekizli, karabiner vs teknik tırmanış malzemeleri vasıtasıyla bir ip üzerinde belirli bir yükseklikten yapılan heyecanlı bir alçalma faaliyetidir. Çift güvenlik alınan bu aktivite de maceracının üzerine giydiği kolonun içinden geçen ip sabit bir kaya, ağaç veya bolt tan sabitlenir. Abseiling aktivitesini Atılgan Kanyonu'nun dik duvarlarında gerçekleştiriyoruz.

Canyoning: Canyoning en heyecanlı ve en zevkli outdoor sporlarından biridir tabi bir o kadar da yorucudur ama turun sonunda tüm yorgunluğunuza değecek bir tatmin ve başarmanın verdiği gurur duygusu tüm benliğinizi sarmaktadır. Canyoning gerçek bir mücadeledir. Basitçe izah etmek gerekirse bir kanyonun çeşitli tekniklerle geçişi şeklinde özetlenebilir. Metrelerce yükseklikteki dik kanyon duvarlarının arasından geçen dar ve derin su yatağını kimi zaman yürüyerek kimi zaman yüzerek çoğunlukla şelalelerden ipler ve diğer teknik donanım yardımıyla inerek ya da metrelerce yükseklikteki kayalardan doğal su göletlerine atlayarak geçeceksiniz.

Kayaking: Nehir kayağı, tıpkı rafting gibi hızlı akan ırmaklarda yapılan bir kürek sporudur. Nehir Kayağının bir grup aktivitesi olan raftinge göre farkı kayağınızın içinde size kılavuzluk edecek bir rehberin bulunmamasıdır. Kayağınızın kontrolü tamamıyla sizin elinizde zaten bu aktiviteyi son derece heyecanlı ve eğlenceli kılan da bu özelliğidir. 2 kişilik şişme kayaklar 8 -10 kişilik büyük botlara göre oldukça küçük ölçülerdedirler. Bu da şu anlama gelir, daha küçük ve hafif olan bu kayaklara oturduğunuzda yüzünüz dalgalarla eşit seviyeye gelir adeta suyun üzerinde oturuyorsunuz hissi verir.

Night Rafting: Rafting aktivitesinin gece karanlığında yapılan versiyonudur. Gecenin sessizliğini yalnızca dalgaların sesi bozacak. Fener ve flash ışıklarının kullanılmadığı sadece ay ışığının kılavuzluğunda yapılan bu turda rafting heyecanı gecenin gizemiyle buluşuyor.

Gorge Walk : Gorge Walk bir anlamda kanyoning aktivitesidir fakat adından da anlaşılabileceği gibi daha çok yürüyüş şeklinde seyreden nispeten daha az yorucu bir spordur. Aktivitenin yapıldığı Atılgan Kanyonu kısa fakat son derece güzel bir geçittir. Küçük şelaleleri altında ve doğal göletlerinde yüzmek katılımcılara müthiş keyif vermektedir. Ana kanyondaki buz gibi kaynak suyunun tam tersi olarak Atılgan kanyonunun normalden çok daha sıcak suları doğal jakuzi ortamı yaratmaktadır.

High Ropes : Macera Parkı, alçak ve yüksek ip parkurlarından oluşan kompakt bir aktiveler merkezidir. Kolaydan zora doğru giden üç katlı tırmanma parkurunda 17 farklı aktivite katılımcılara heyecanlı anlar yaşatmaktadır. Aktiviteler esnasında tüm katılımcılar güvenlik ekipmanları kuşanmış vaziyettedir. Ayrıca profesyonel rehber ekibimiz daima aktivitelere eşlik etmektedirler. Park içerisindeki tırmanma duvarı 7 farklı zorluk derecesiyle katılımcıların kendi limitlerini zorlamalarına imkan tanımaktadır.

Okçuluk : Okçuluk, fiziksel olduğu kadar zihinsel odaklanmayı da gerektiren insanlık tarihinin en eski sporlarından birisidir. Okçuluk, dikkatin toplanması ve uzun süreli konsantrasyon sağlama, zihinsel düşünce ile fiziki hareketlerin olumlu yönde geliştirilmesi, detay görme özelliğinin gelişmesi, sabretmeyi ve sabırlı çalışmayı öğrenmek gibi bir çok konuda son derece faydalı ve eğlenceli bir aktivitedir.